iPhone 8 tanıtımı bugün gerçekleşiyor

Resmi olarak bugün tanıtılması beklenen iPhone 8 özellikleri ve fiyatı ile büyük merak uyandırırken, Türkiye'de ne zaman satışa çıkacak ve Türkiye fiyatı ne kadar olacak tüm detaylar haberimizde.

Tüm dünya iPhone 8 ve iPhone X olarak beklenen Apple'ın yeni akıllı telefon modellerine kilitlenmiş durumda. Herkesin merakla beklediği yeni iPhone telefonlar bugün resmi olarak tanıtılacak ve fiyatları da belli olacak. Özel iPhone 8 serisi için ön sipariş ise şimdiden alınmaya başlandı. iPhone 6'nın çıkışından beri iPhone 6S ve iPhone 7 serisinde beklenen yenilikleri bulamayan Apple telefon kullanıcıları şimdi büyük bir merakla yeni iPhone 8 modeline kilitlendi. Artık herkes bugün tanıtılacak modellerde ciddi yenilikler ve tasarımsal değişiklik beklentisi içinde. Peki yeni iPhone modelleri nasıl olacak ve iPhone 8 fiyatı ile herkesi şoke edecek mi?

Henüz iPhone 8 için olmasa da altın kaplama iPhone 8 ön siparişleri alınmaya başlandı. 24K altın kaplama olarak sunulacak olan yeni model aynı zamanda rose altın, platin veya elmas kaplama da yapılabilecek. 256 GB altın kaplama bir iPhone 8 için ise ödemeniz gereken tutar 2730 Euro. Eğer ön sipariş verecekseniz depozito olarak 1360 euro ödeyeceksiniz. Arka yüzünde elmas Apple logo isteyenler için rakam tamı tamına 20 bin dolar!

Apple'ın yeni telefonunun iPhone X adıyla satışa çıkması beklenirken, Türkiye saati ile 20:00'de Apple Park kampüsü Steve Jobs Tiyatrosu'nda tanıtılması bekleniyor. Söz konusu modelin yanı sıra 7s, 7s Plus ve LTE özellikli Apple Watch ile 4K Apple TV'nin de tanıtımı da bu akşam lansmanda yer alacak. 5.8 inç OLED ekranla gelecek olan yeni iPhone modelinin ön ve arka yüzündeki cam paneller ise metalik bir bölümle sağlam bir yapı oluşturacak. Çift arka kamera, 3D yüz tanıma, wireless ve hızlı şarj özellikleri ise yeni modelde beklenen özellikler arasında yer alıyor. Ayrıca yeni iPhone'da en belirgin fiziksel değişim home tuşunun kaldırılması ve yerine sanal bir Touch ID yerleştirilmesi olarak bekleniyor. 16 MP arka kamera, 7 MP ön kamera ile gelmesi muhtemel olan yeni iPhone boyutları ise iPhone 7 ile aynı olacak gibi görünüyor. 64GB, 256 GB ve 52 GB depolama seçeneklerine sahip olacak tahmin edilen modelde yenilik 512GB depolama alanı seçeneği ile sağlanacak.

Yeni iPhone fiyatı için ise çeşitli spekülasyonlar yapılsa da en büyük beklenti 1000 doları aşarak şimdiye kadarki en pahalı iPhone olacağı yönünde. 64GB'lık giriş versiyonun 999 dolar, 256 GB'lık iPhone 8'in 1099 dolar, 512GB'lık iPhone telefonun ise 1199 dolar olacağı söylentisi oldukça yaygın olarak medyada yer buldu. Vergilendirmeler hesaba katıldığında iPhone 8 Türkiye fiyatı için 5 bin TL üzeri bir fiyattan konuşmak mümkün.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *