iPhone 8 tasarımı radikal bir değişiklik ile kavisli ekrana geçiyor

Apple iPhone 8 özellikleri ve tasarımında büyük bir değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Tasarımlarında alüminyum ve cam kullanılan iPhone telefonların 2017'de çıkacak yeni modelinde kavisli OLED ekran özelliği bekleniyor.

2017'de piyasaya sürülmesi beklenen ve iPhone 8 olacağı tahmin edilen yeni iPhone modelinde The Kore Herald'ın raporuna göre ekran tamamen kavisli olacak ve plastik OLED ekran tercih edilecek. iPhone modellerinde kolay kolay köklü değişiklikler yapmayan Apple 2017'de çıkaracağı yeni telefonunda iPhone 7'den çok farklı bir tasarımla karşımıza çıkması bekleniyor.

2017'de Apple'ın 3 yeni telefon modeli piyasaya süreceği de konuşulurken, bunların OLED ekranlı amiral gemisi modeli, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus benzeri bir başka model olacağı da tahminler arasında. Akıllı telefon modeli takipçilerinin plastik bir OLED ekranı nasıl karşılayacağı henüz bilinmezken, tüm iPhone telefonlarda kullanılan "Gorilla Glass" kullanılıp kullanılmayacağı da belirsizliğini koruyor.

Samsung Display'den plastik OLED ekran sipariş edildiği bilgisi de paylaşılan raporda, camın istenmemiş olması ise ekranın tümüyle kavisli olacağı şeklinde algınırken, Touch ID ve Home butonunun da ekrana entregre edilmesi beklentiler arasında yer alıyor. Ayrıca Touch ID'nin sadece home tuşundan değil ekranın herhangi bir yerinden çalışmasını sağlayacak "algılama teknolojisi" de Apple'ın yeni iPhone modeli üzerinde düşündüğü özellikler arasında belirtiliyor.

 iPhone 8 ile ilgili iddialar bu kadarla sınırlı değil. Daha önceki haberinde iPhone 8'in kutusundan şarj cihazının çıkmayacağı belirtilmiş ve bunun ayrıca alınacağı belirtilmişti. Şimdiki raporda ise iPhone 8'de kablosuz şarj özelliğinin kullanılacağı söylentisi ağırlık kazanıyor. Ancak bu tür özelliklerin bulunacağı bir iPhone'un fiyatı da şimdiden teknoloji meraklılarını düşündürmeye başladı. Mevcut iPhone modelleri bile cep yakar durumdayken Apple'ın yeni telefonları ne kadar fiyattan piyasaya sunacağı tahminleri zorlar nitelikte.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *