iPhone kullanıcıları dikkat!

Teknoloji devi Apple, iPhone 6S'lerde yaşanan ani kapanma sorunlarıyla ilgili destek sitesinde açıklama nitelikli bir makale yayınladı.

Yayınlanan makalede müşterilerden gelen yoğun şikayetler sonucunda iPhone 6S modelinde yapılan araştırmalarda sorunun bataryada oluşan teknik arızadan meydana geldiğini belirtti.Arızadan etkilenen kısmın sınırlı sayıda olduğu ve cihazların Eylül 2015 ve Ekim 2015 tarihlerinde üretildiği ifade edildi.

Arızalı cihazlardaki batarya bileşenlerinde kontrol edilen çevre havasının normalden daha fazla olduğu ortaya çıkarken arızalı bataryalar normalden daha çabuk tükenerek cihazın kapanmasına neden olduğu düşünülüyor.Firma Note 7'de olduğu gibi bir güvenlik sorunuyla karşı karşıya olmadıklarını belirtti.

Eğer telefonlarınızda bu tip bir arıza ile karşı karşıya kaldıysanız cihazınızı Apple Yetkili Servis Merkezi'ne götürebilirsiniz.Onarım zamanı içinde Apple,sorunlu bataryaların ücretsiz değişiminin yapılacağını açıkladı.Fakat ücretsiz pil değişimi için cihazınızın Eylül-Ekim 2015 tarihli üretim olması gerekiyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *