iPhone telefonlara acil durum butonu entegre edilecek

Acil durumlarda kullanıcılara kolaylık sağlayacak çözümler üretmek için teknolojiden yararlanan telefon üreticileri farklı çözümler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Son olarak Apple'ın 18 Temmuzda bu konuya ilişkin bir patent duyumu alındı.

Acil durumlarda kullanıcılarına panik butonu ile kolaylık sağlamak isteyen akıllı telefon üreticileri yazılım çözümleri ile telefonlara sistemi entegre etmeye başladı. Sistemi daha sade bir hale getirmek isteyen Apple 18 Temmuz tarihinde bir patent aldı. Biyometik bir sensör yapımına ilişkin patent başvurusuna göre Apple, yeni akıllı telefonlarına parmak izi tarayıcısı benzeri bir sistem entegre edecek.

Söz konusu patent başvurusu ABD Patent Ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayımlandı. iPhonelara panik butonu Touch ID ile birlikte mi yoksa başka bir şekilde mi entegre edilecek henüz bilinmese de şimdiden oldukça merak uyandırdı.

Tahminlere göre sensör üzerindeki frekansı kuvveti ve parmak izini tanıyabilecek olan sistemin patenti 2013 yılının mart ayında dosyalandlğı öğrenildi. Halihazırda Touch ID'lerde kullanılan patentte yapılan güncelleme ile acil durumlarda neler yapılabileceğine ilişkin yeni bilgilerin eklendiği belirtiliyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *