iPhone ve motosiklet almak için bebeğini 3500 dolara sattı!

Bu akıllara zarar olay Çin’de gerçekleşti ve herkesi şaşkına çevirdi. 19 yaşında ve hamile kaldığında ise henüz yasal olarak yaşı tutmayan genç anne, 18 günlük bebeğini bir mototiklet ve bir iPhone almak için bebeğin babasının da yardımıyla sattı.

Kızı yeni doğmuş henüz 18 günlüktü ama annesi gözünü kırpmadan onu bir başkasına para karşılığında satmaya karar verdi hem de yeni bir iPhone ve bir mototiklet alabilmek için. Çin’de meydana gelen olay EpochTimes’ın haberinde yer aldı. 

Fujian eyaletindeki Tong'an kentinde gerçekleştiği iddia edilen olayda, Çinli genç anne henüz 19 yaşında ve yaptığının yasadışı olduğunu bilmediğini söylerken, yeni doğan 18 günlük kızını 23 bin yuan (yaklaşık 3500 dolar) karşılığında sattı. Aldığı parayla yeni bir iPhone ve mototiklet satın almak isteyen genç annenin kızını satarken pazarlık yaptığı da söyleniyor.

Yeni doğan bebeğin babası da henüz lise öğrencisiydi ve geçen yıl gerçekleşen bu olayda annenin de henüz yasal olarak yaşı tutmuyorken bu bebeğe hamile kalmıştı. Akıllarına bebeği satmak gelen genç anne baba Çinli bir mesajlaşma servisi olan QQ aracılığıyla, bebek arayan bir yabancıya satmaya karar verdi.

Mahkemeye intikal eden olayda bebeğin babası üç yıl hapis cezası alırken, anne iki buçuk yıl şartlı tahliye altında tutulacak, bebek ise satın alan aile ile birlikte kalacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *