» 
»
 

Irak'a bir günde üç saldırı: 22 kişi öldü 62 yaralı var

Terör örgütü DAEŞ, Irak Bağdat'da Eş-Şellal halk çarşısına ve polis merkezine ve Sadr bölgesine intihar saldırısı düzenledi. Güvenlik güçlerinin ateş açmasına rağmen aracı infilak edildi. Toplamda 62 kişi yaralandı ve 22 kişi hayatını kaybetti.

Irak'ın başkenti olan Bağdat'a DAEŞ tarafından intihar saldırısı düzenlendi.Öncelikle bomba yüklü aracın fark edilmesinin ardından güvenlik güçleri ateş açtılar. Güvenlik güçlerine rağmen Eş-Şellal halk çarşısına yönelen içi bomba yüklü araç infilak edildi. Saldırının ardından 12 kişi öldü 33 kişi yaralandı. Polis merkezine yapılan saldırıda ise 3 kişi öldü ve 7 kişi de yaralandı.

Irak'ta bugün ard arda bombalama eylemleri gerçekleşiyor. Terör örgütü DAEŞ'in üstlendiği kanlı eylemlerde ilk olarak bir intihar eylemcisi içi bomba yüklü olan aracı kendisi ile birlikte infilak etti. Bağdat'ın kuzeyindeki Tarimiyye bölgesindeki polis merkezine düzenlenen saldırısa 4 kişi öldü ve 10 kişi yaralandı. Ardından Bağdat'ın doğusundaki Sadr bölgesinde bomba yüklü olan bir mototiklet patlatıldı ve 3 kişi öldü, 12 kişi yaralandı. Irak Nehrevan bölgesinde ise bombalı saldırı gerçekleşti Saldırıda 3 kişi öldü ve 7 kişi yaralandı.

Aralarında intihar eylemcilerininde bulunduğu kanlı eylemlerde toplamda 22 kişi öldü ve 62 kişi de yaralandı. DAEŞ'in Şii semtlerini hedef aldığı düşünülüyorken, saldırıların da Irak Ordusu'nun Felluce'ye girdiği sırada gerçekleştiği de açıklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *