» 
»
 

Irak’ta düğün salonuna bombalı saldırı

Irak’ın Felluce kentinde bulunan bir düğün salonuna bombalı saldırı gerçekleştirildi. Yapılan ilk belirlemelere göre 16 kişi öldü, 30 kişi de yaralandı.

Yabancı kaynaklardan alınan bilgilere göre Irak'ın batısında bulunan Enbar vilayetine bağlı Felluce kentinde bulunan bir düğün salonuna yapılan bombalı saldırıda nedeni ile yapılan ilk tespitlere göre 16 kişi hayatını kaybederken, 30 kişi de yaralandı.

Bölgede yetkili Enbar Operasyonlar Komutanlığında görev yapan üst düzey askerlerden Albay Velid Duleymi konuya ilişkin yaptığı açıklamada, bombalı saldırının Felluce kentinin 23 kilometre güneyinde bulunan Amiriyye semtindeki bir düğün salonuna, bomba yüklü araçla gerçekleştirildiğini ifade etti.

İddialara göre saldırıda DAEŞ karşıtı sünni yetkililerin hedef alındığını belirtiliyor.

Bir örgüt tarafından henüz üstlenilmeyen saldırıda, ölü ve yaralı sayısının artabileceği bildiriliyor. Nüfusu çoğunlukla Sünnilerden oluşan Felluce, 2014 senesinde IŞİD’in eline geçen ilk kenttir. Ancak 26 Haziran'da Irak güvenlik güçleri ve Şii Haşdi Şabi milisleri Felluce’yi yeniden kendi kontrollerine geçirmiştir.
 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *