» 
»
 

Irak'ta Metina kampına hava harekâtı: 80 terörist öldürüldü

Irak'ın kuzeyinde olan terör örgütünün Metina kampına hava harekâtı düzenlendi. 80 terörist öldürüldü. Nusaybin ve Şırnak'ta yapılan operasyonlarda da 17 terörist etkisiz hale getirildi.

Genel Kurmay Başkanlığı'ndan gelen açıklamalar doğrultusunda 15 Nisan'dan 23 Mayıs'a kadar Irak'taki Metina bölgesine düzenlenen hava harekâtlarında toplamda 80 terörist öldürüldü. Nusaybin'de ve Şırnak'ta halâ devam etmekte olan operasyonlarda ise toplamda 12 terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi.

Metina bölgesine 15 Nisan ile 23 Mayıs tarihlerinde düzenlenen hava harekâtlarında içlerinde terör örgütünün ele başlarının bulunduğu 80 kişi öldürüldü. Mardin'de ise devam etmekte olan güvenlik güçlerinin terör örgütü ile çatışmalarında bölgeden kaçmaya çalışan t3 teröristi de etkisiz hale getirdi. Dün ve bir önceki gün teslim olan teröristlerin sayısı ise 70'i buldu. Teslim olan teröristlerin üzerinden ise tüfek, silah, 210 adet fişek, 9 el yapımı patlayıcı da ele geçirildi. Patlayıcılar imha edildi. Toplamda imha edilen patlayıcıların sayısı 1.036 oldu. Şimdiye kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 440 kişiye ulaştı. Şırnak'ta ise 9 terör örgütü üyesi yakalandı. Toplamda 441 terörist etkisiz hale getirildi. Yapılan operasyonda kalaşnikof, tüfek, silah, fişek, el bombası, şarjör, havan mühimmatı, kamera, dürbün ele geçirildi. 2 adet el yapımı patlayıcının imha edilmesiyle birlikte toplamda 1.353 el yapımı patlayıcı imha edilmiş oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *