» 
»
 

Irak'tan gelen 7 yaşındaki Muhammet donarak öldü

Hatay'ın Yayladağı İlçesinde terk edilmiş ve donmak üzere iken bulunan üç çocuktan biri yaşamını yitirdi. Çocukların aileleri tarafından değil, insan kaçakçıları tarafından soğuğa terk edildikleri üzerinde duruluyor.

Hatay'ın Yayladağı İlçesinde, bir devlet hastanesi yakınlarında terk edilmiş ve donmak üzereyken bulunan 3 çocuktan biri hayatını kaybetti. Alınan bilgilere göre, gece geç saatlerde terk edildiği anlaşılan çocuklar, bugün sabah saatlerinde bulunarak yetkililer tarafından Yayladağı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada doktorların yaptığı müdahalelere rağmen adı Muhammet olduğu tespit edilen 7 yaşındaki çocuğun donarak öldüğü, 4 ile 6 yaşlarında olan diğer iki çocuğun ise şokta oldukları belirlendi. Yapılan ilk müdahalenin ardından 4 ile 6 yaşındaki iki çocuk Antakya Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

Olayla ilgili araştırma başlatan güvenlik güçleri, çocukların kardeş olduğu, ailelerinin Iraklı Türkmen olduğu ve savaş nedeniyle Irak'tan Türkiye'ye geldiği, gelirken de insan kaçakçılarının eline düştüğünü belirledi. Çocukların babasına ulaşılırken, ailenin diğer fertlerinin kimin elinde ve nerede oldukları araştırılıyor.

Çocukların aile tarafından değil, insan kaçakçıları tarafından soğuğa terk edildiği üzerinde duruluyor. Olayla ilgili soruşturma çok yönlü olarak devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *