» 
 

İş Bankası konut kredisi faiz oranı 0,90’a düştü

İş Bankası Genel Müdürü Bali yaptığı açıklamada konut kredisi ve taşıt kredisi faiz oranlarını indirdiklerini belirtti. İş Bankası konut kredisi faiz oranı 0,95’ten 0,90’a inerken, sıfır kilometre taşıt kredisi faiz oranı ise 1,18’den 1,10’a çekildi.

Türkiye ekonomisi ve bankacılık sektörü ile ilgili gündeme dair gelişmeleri değerlendirdiği toplantıda konuşan İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında finans sektörünün sergilediği sağlam duruşa değinerek böyle zor dönemlerde İş Bankası ve bunun gibi etkili ölçekteki kuruluşlara özel görevler düştüğünü ifade etti. Bali, bu başarının sadece kendilerinin olmadığını, böyle olağan dışı bir durumda hiçbir müşterinin de kendilerine güçlük yaratacak bir davranış sergilemediğini dile getirdi.

Yakın zamanda katıldığı bir uluslararası toplantı sırasında insanların sokaklara çıkarak canları pahasına tankların önünde durduklarını, ekonomik bir refleks gösterdiklerini ve işlerin yönetiminde büyük katkı sağladıklarını anlattığında muhattaplarının bunu anlayamadığına dikkati çeken Bali, Türkiye’nin üçüncü sınıf bir ülke olma riski ile karşı karşıya iken birinci sınıf bir demokrasi imtihanı verdiğini kaydetti.

Gelişmekte olan bir ülke olarak Türkiye için dış dünyanın olumlu bir konjonktür vadetmediğini ifade eden Bali, sermayenin sadece bir yere istiflenerek kendinizi koruyun diye bahşedilmiş bir şey olmadığını, bütün sermayenin ve özkaynağın bu ülkeden kazanıldığının unutulmaması gerektiğini belirtti. Bu tür büyük kuruluşların sadece kendilerini koruma refleksi ile bazı politikaları ve aksiyonları alması durumunda krize karşı hazırlık yapmış olmayacaklarını aksine krizi hazırlamış olacaklarını dile getiren Bali, bu tür kurumlara düşen görevin dalgakıran gibi krize karşı davranış geliştirmek olduğunun altını çizdi.

İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ KREDİ FAİZ ORANLARI İNDİ

Her kesime ayırım yapmadan kredi imkanı sunduklarını ifade eden İş Bankası Genel Müdürü Bali, yıl sonuna kadar esnafa ve küçük işletmelere yeni taleplerinde azami 100 bin TL’ye kadar aylık yüzde 0.99 faizli kredi paketi sunduklarını söyledi. Ağustos ayında başlatılan konut kampanyalarına da deste verdiklerini ifade eden Bali, şimdi İş Bankası konut kredisi faiz oranını yüzde 0.95’ten yüzde 0.90’a, sıfır kilometre araçlarda taşıt kredisi faiz oranını ise 1.18’den 1.10’a çektiklerini duyurdu. İş Bankası kredi kartları tavan faiz oranını ise yüzde 2.02’den yüzde 1.90 seviyesine indirdiklerini ifade eden Bali, fonlama ve aracılık maliyetlerinde meydana gelebilecek düşüşler gözlendiğinde indirimlerin devam edeceğini de sözlerine ekledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *