» 
»
 

İş başvurusuna giderken hayat kurtaran gence YEDAŞ'tan iş ödülü

Amasya'da Ufuk Öztürk iş başvurusu yapmak için YEDAŞ'a giderken Yeşilırmak Nehri'ne devrilen otomobildeki anne ve 7 aylık bebeğini kurtardı. İş başvurusunda bulunamadığı şirket genci ödül olarak işe aldı.

Amasya'da Yeşilırmak Nehri'ne yuvarlanan otomobildeki anne ve 7 aylık bebeğinin hayatını kurtaran ancak bu nedenle iş başvurusuna yetişemeyen Ufuk Öztürk'e ödül olarak iş verildi. YEDAŞ'a başvuru yapacağı sırada yılda meydana gelen kazaya müdahele eden ve suya atlayarak oromobildeki anne ve bebeğini kurtaran Öztürk, YEDAŞ tarafından işe yerleştirildi.

Öztürk'ün büyük bir fedakarlık örneği gösterdiğini ifade eden YEDAŞ Amasya İl Koordinatörü Emin Uğur Arslan, Ufuk Öztürk gibi bir kahramanı seve seve çalıştıracaklarını belirtti. Öztürk'ün iş mülakatını olumlu değerlendirdiklerini belirten Arslan, kendisinin toluma ve yeni nesle örnek olduğunu belirterek YEDAŞ çalışanı olarak Öztürk'ü işe başlattıklarını açıkladı.

Ufuk Öztürk ise kendisinin gösterdiği davranışı herkesin yapması gerektiğini, bunu iş için yapmadığını belirtti. Öztürk "Aracın ırmağa uçtuğunu görünce hiç tereddüt etmedim ve anne ile bebeğini sudan çıkardım. Bana bu imkanı sağlayan bütün yetkililere teşekkür ediyorum." dedi.

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ?

3 Mart günü 05 ED 819 plakalı araç Amasya Ellibeşler mahallesindeki TEDAŞ köprüsünden Yeşilırmak Nehri'ne yuvarlanmış, o sırada geçmekte olan 31 yaşındaki Öztürk ise suya atlayarak anne ile araçtaki 7 aylık bebeğini kurtarmıştı. Olay sırasında YEDAŞ'a iş başvurusunda bulunmaya gittiğini belirten Öztürk, iş başvurusu yapamadığını ancak daha hayırlı bir iş yaptığını dile getirmişti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *