» 
»
 

İş dünyasının başarılı ismi Duran Akbulut vefat etti

Büyük Kulüp' de 21 yıldır başkanlık yapan ünlü iş adamı Duran Akbulut, dün gece tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu.

1882’de İngiltere Büyükelçisi Sir Alfred Sandison tarafından Cercle a’Pera adıyla kurulan ve yaklaşık 8 bin üyesi bulunan Büyük Kulüp’ün 21 yıldır başkanlığını yapmakta olan Duran Akbulut 80 yaşında tedavi görmekte olduğu hastanede hayatını kaybetti.

Alınan bilgilere göre Akbulut, 1 yıldır kanser hastalığı ile mücadele etmekte olup, tedavisi nedeni ile bir aydır da hastanede yatmaktaydı. Üç gün durumunun ağırlaşması üzerine yoğun bakıma alınan Akbulut'un dün gece yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Cercle a’Pera, Osmanlı İmparatorluğu döneminde görev yapan yabancı elçiler ve ataşeleri için kurulmuş, İttihat ve Terakki döneminde bünyesine çok sayıda Türk ekleyerek 1944’yılında bugünkü adı olan Büyük Kulüp adını almıştır. Duran Akbulut ise 1996’dan bu yana Büyük Kulüp’ün başında bulunuyordu. Akbulut, son olarak 2012 yılında yapılan seçimleri kazanmış ve koltuğa tekrar oturmuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *