» 
 

İş kurmak isteyene devletten 30 bin lira karşılıksız hibe

Devlet, kişilere karşılıksız destek sağlıyor. Su, elektrik, internet faturası, yakıt ve telefon ödemeleri için 30 bin TL kadar ödeme var. Eğer, girişimci jüriden onay alırsa 50 bin TL'lik destek (hibe) alabilece

Daha fazla eve iş ve aşın girmesi için devlet yaptığı teşviklere devam ediyor. Bunlardan en önemlilerinden biri de Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'na verilen teşviklerdir. Bu teşvikten yararlanmanın ilk şartı ise girişimcilik eğitimi oluyır. Bu kursu ise bilgisayar başnda ya da 32 saatlik ücretsiz kursa giderek alabiliyorsunuz.

Peki, başvuru nasıl yapılıyor? Başvuru yapabilmek için SGK'lı olarak çalışmamak, şirket sahibi ya da ortağı olmamak gerekiyor. 32 saatlik Uygulamaları Girişimcilik Eğitimleri'ni ise KOSGEB personelleri veriyor. Eğitim sırasında, önceden girişimcilik desteği ile iş kuranlar da yaşadıkları deneyimleri paylaşıyor. İş kurmak ile ilgili herşey bu kursta anlatılıyor.

İŞ KURMAK İSTEYENLER HİBE ALABİLMEK İÇİN...

İş kurmak isteyen girişimci, KOSGEB Uygulamaları Girişimcilik Eğitimi'ne kaıt olup 32 saatlik ders alıyor. Kursunu tamamlayan girişimci, şirketin kurulum işlemlerini tamamlarken öte yandan iş planını hazırlayacak. Daha sonra ise üç uzmandan oluşan KOSGEB jürisinin karşında iş planını anlatacak. Jüriden onay alan girişimciye, 50 bin liralık hibe ve 100 bin TL'lik kredi almaya hak kazanmış olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *