» 
 

İşbaşı Eğitim Programı ile işsize günde 50 TL kazanma fırsatı

İŞKUR tarafından yürütülen “İşbaşı Eğitim Programı” çalışmak isteyip de iş bulamayanlar günlük 50 TL vererek kazanç elde etme imkanı sunarken, işverenlere de istihdam yaratmasında yardımcı oluyor.

İŞKUR’un başlattığı programla 'İşbaşı Eğitim Programı' ile işsizlere kazanç elde etme imkanı sunuluyor. Geçen yıl yapılan bir düzenleme ile 6 ay olarak belirlenen eğitim süresi 12 aya çıkarılırken, bu özel imkandan yararlanmak için 15 yaşını doldurmuş olmak, işsiz olmak ve İŞKUR'a kayıt yaptırmış olmak şartı aranıyor.

Takvim tarafından servis edilen habere göre ise lise ve üniversite öğrencileri de hem okuyup, hem de bu programlara katılma hakkına sahip olacak. Programdan yararlanmak isteyen kişiler kendilerine İŞKUR tarafından bildirilen işyerine giderek işi, iş başında görüp öğrenebiliyor. Bu sayede eğitim programlarına katılanlar hem meslek öğrenirken aynı zamanda günde 50 lira kazanıyor.

Bu ödeme kendilerine devlet tarafından yapılırken, üniversite öğrencileri için program süresince burs ve kredilerini kesinti olmuyor. Ayrıca katılımcılar; iş kazası ve meslek hastalığı ile Genel sağlık sigortası (GSS) primleri İŞKUR tarafından ödendiğinden, sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyor. Bu programdan bu yıl 500 bin işsizin yararlanması planlanıyor.


HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *