» 
»
 

İşinizi sürekli erteleme alışkanlığı bir hastalık!

Erteleme alışkanlığının bir hastalık olduğunu ve zaman kullanımını olumsuz yönde etkilediğini anlatan liderlik okulunun kurucusu ve aynı zamanda kişisel gelişim mentoru olan Erkut Ergenç erteleme alışkanlığından nasıl kurtulunur açıklıyor...

Üşenerek ya da vazgeçerek erteleme hastalığının daha hızlı yayıldığını belirten Ergenç, hastalık ile ilgili yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi. Kişisel gelişim uzmanı olan Erkut Ergenç, erteleme vakasının klinik bir vaka olmadığının altını çizerek, öncelikli bir sorun olduğunu ifade etti. 

Erteleme, kişinin bir şeyi önemsiz veya acil olarak görmemesinden değil işini öncelikli görmemesinden ötürü kaynaklanan problemdir diyen Ergenç,  bu durumun işi önemsememe olarak algılanmamasını ve kişinin işi daha sonra daha mükemmel yaparım demesinden doğduğunu belirtti.

Kişisel gelişim mentoru Ergenç sadece 6 yol ile bu hastalıktan kurtulmanın mümkün olduğunu açıkladı. Öncelikli olarak kişi, yapması gereken işi ileride daha iyi yapabileceğine inanarak ertelerse, daha sonra işi kötü ya da hiç yapmayacağı anlamına geldiğini belirtti. Unutmamak gereken noktanın, mükemmelin, iyinin düşmanı olduğunu vurgulayan Ergenç, bir işi gerçekleştirmek isteniyorsa hemen yapılması gerektiğini açıkladı.

Ertelemeye karar vermenizin sebebini başka teklifler almanız olduğun ifade ederken mentor, ertelememeniz gerekenlerin hafızanızda bir listesi olduğunu ve bunları asla yerine getirmeyeceğinizi de belirtti. Bu nedenle yapmamanız gereken her şeyin bir listesini oluşturup bunlara uymamanız gerektiğini vurguladı. İşleri parçalayıp küçük küçük yapmanın büyük faydası olduğunu da ekleyen Erkut Ergenç işleri aynı anda bitirmek zor olduğu için mutlaka erteleyeceğinizin altını çizdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *