Farkonda
Farkonda
» 
»
 

İşitme engelli Hacer Çetindağ'ın cinayet davasında önemli gelişme

2015 yılında Erdal Kaya tarafından hayatına son verilen sağır ve dilsiz olan iki çocuk annesi Hacer Çetindağ'ın cinayet davasında sanık avukatı işlenen suçta cinayet olduğunu ancak şiddet olmadığını ileri sürerek...

Talihsiz kadın Gölcük Şirinköy Kalıcı Konutlarında bulunan evinde çocukları uyurken Erdal Kaya tarafından boğazı kesilerek öldürülmüş, daha sonra olay yerinden kaçan zanlı cenazeye katılmış ve cinayet büronun titiz çalışması sonucunda yakalanmıştı. Sorgusunun ardından cinayeti itiraf eden Kaya, öldürdüğü Çetindağ ile arasında bir ilişki olduğunu iddia ederek kendini savunmuştu.

Kocaeli ilinde ağır cezada görülen kan donduran cinayet davasına maktulenin birinci derece akrabalarının yanı sıra Hacer Çetindağ'ın avukatı Hüseyin Acurman, katil zanlısı Erdal Kaya ve avukatı Mustafa Ersun Kümbi'nin yanı sıra Balıkesir Barosundan avukat Fatma Ertaş Delikan, Ankara Barosu Gelincik Merkezi avukatları Esin Önal Ünver, Meryem İmran Işık ve Derya Şahin ve kendiside öldürdüğü talihsiz kadın gibi işitme engelli olan sanık için Yeminli Tercüman Yasemin Öztürk katıldı.

Duruşmada çekişkili ifadelerde bulunan katil zanlısı ve öldürülen Çetindağ'ın eşinin söyledikleri saatlerde söyledikleri yerlerde olmamasından dolayı şüphe uyandırdıklarını ifade eden Hacer Çetindağ'ın avukatı Hüseyin Acurman eş Selçuk Çetindağ hakkında yeniden soruşturma yapılması talebinde bulundu. Duruşmada söz alan Balıkesir Barosundan avukat Fatma Ertaş Delikan ise yapılan araştırmalarda Erdal Kaya'nın Hacer Çetindağ'ı öldürmesi için bir neden bulunamadığını ifade ederek Erdal Kaya ve Selçuk Çetindağ'ın birbirlerini korumaya çalıştıklarını düşündüklerini ifade etti.

Zanlının avukatı Mustafa Ersun Kümbi ise engelli olan müvekkilinin duruşmada anlatılanlarla bir ilgisi olmadığını engelinden dolayı konuşulanların kendisine anlatılması için ek süre talep ettiğini, müvekkilinin cinayeti kullandığı hap ve alkolün etkisi ile işlediğini kadına şiddet durumunun söz konusu olmadığını ve bu sebeple Ankara Barosunun davaya katılma talebinin reddedilmesi gerektiğini söyledi. Dava 20 Eylül tarihine ertelendi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *