İşitme engellilerin motorlu taşıt sınavı videolu olarak yapılacak

MEB'in yarın 2 ilde işitme engelli adaylara yönelik gerçekleştireceği Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Elektronik sınavı, video uygulaması ile gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), Engelsiz Sınav uygulaması kapsamında işitme engelli adaylara yönelik düzenlenecek Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Elektronik Sınavı, kuralların ve soruların işaret dili ile antaıldığı videolu sınav uygulaması ile yapılacak.

Mili Eğitim Bakanlığınca yapılan yazılı açıklamaya göre, ilki 2016 yılında Ankara'da yapılmaya başlanan işitme engelli adaylara yönelik yapılacak sınav yarın 23 ilde gerçekleştirilecek. "Engelsiz Sınav" uygulaması kapsamında işitme engelli adaylara yönelik Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Elektronik Sınavı, işaret dili ile anlatıldığı videolu sınav uygulaması ile internet ortamında düzenlenecek. İşitme engelli adaylara, sınavda özelo çekimlerinin bulunduğu sorular adaylara sorulacak.

Ankara Atatürk Lisesi'nde ve eş zamanlı olarak toplamda 2 ilde gerçekleştirilecek. Sınavın 81 ilde yapılması için çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *