» 
 

İŞKUR aracılığıyla Çaykur’a 1500 mevsimlik işçi alımı yapılacak

Bakan Faruk Çelik tarafından yapılan açıklamada, Çaykur’a İŞKUR aracılığı ile ilkokul mezunu Bin 500 mevsimlik işçi alımı yapılacağının müjdesi verildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, ülke genelinde başlatılan istihdam seferberliğin kapsamında, Çaykur'un personel ihtiyacını gidererek, daha verimli bir hizmet kalitesi sağlayabilmek için Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun'daki yaş çay fabrikalarında çalışmak üzere 1500 kişi alınacağı belirtildi.

Bakan Çelik tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklama yaparak, "Çaykur'a bağlı Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun illerinde bulunan yaş çay fabrikalarında çalışan geçici ve daimi işçilerden emeklilik, ölüm ve diğer nedenlerle ayrılmalardan dolayı önemli sayıda işçi personel açığı çıkmış bulunuyor. Ayrıca kurumun oluşturulan yeni fabrikası ve bazı ünitelerdeki imalat makine sayısı artışından dolayı yaş çay işleme kapasitesinin artması, mevcut işgücü ihtiyacını daha da artırmış bulunuyor.

Kurumun personel ihtiyacını gidermek ve hizmetlerin daha etkin ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla bin 500 mevsimlik (geçici) ilkokul öğrenimli beden işçisi İŞKUR aracılığıyla alınacak. İŞKUR'un söz konusu alım için ilana çıkışı, 4-13 Nisan aralığında olacak. Kura çekimi ise mayıs ayının ilk haftasında noter huzurunda yapılacak." İfadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *