» 
»
 

İŞKUR öğrencilere okul bitmeden iş imkânı sunuyor

İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin düzenlemiş olduğu Kariyer Haftası'nın başlamasından dolayı öğrenciler, birçok farklı firma ile buluşacak ve aynı zamanda mezun olmadan iş bulma imkânı sağlamış olacaklardır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi'nin planlayıp düzenlemiş olduğu etkinlikte Güzel Sanatlar Kampüsünde sürecek olan etkinliğe katılım sağlayan sektörün önde gelen firmaları birçok stant kurdular. 28 Nisana kadar devam edecek olan Kariyer Haftası ile açılan stantlarla beraber öğrenciler iş alanları hakkında daha fazla bilgi alabilirken firmaların vermiş oldukları  formları doldurarak iş başvurusunda bulunabilecekler. Bu sayede okulları bitmeden ve mezun olmadan ilerde çalışacakları meslekleriyle ilgili tecrübe kazanacak öğrencilerle birlikte sektörün en büyük sorunu olan deneyimsiz eleman açığını da destek sağlamış olacaklar. Prof. Dr. İzzet Gümüş, Öğretim Görevlisi Ebru Cengiz ve Meryem Uzundurkan’ın düzenlediği organizasyonun açılışına başta İstanbul Gelişim Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Abdülkadir Gayretli, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun, birbirinden önemli üst düzey yöneticiler, akademisyen ve öğrenciler katılım sağladı.

Amaçları öğrencileri hayata hazırlamak olan Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun, "Bu gibi etkinliklere katılarak İŞKUR'un öğrencilere sunduğu imkânları onlara daha rahat ulaştırmış olacağız, öğrenciler okuldan mezun olmadan iş deneyimi kazanacak ve mezun olduktan sonra da çalışacakları alanla ilgikli tecrübe sağlamış olacaklardır." dedi

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *