» 
»
 

İspanya'da boğanın boynuzundan mucize kurtuluş

İspanya'da her yıl düzenlenen San Fermin Festivali kapsamında yapılan boğa koşusu inanılmaz sahlelere tanıklık etti. Duymaya alışık olduğumuz matador ölümlerinin aksine mucize eseri boynuz darbesinden kurtulan adam kameralara yansıdı.

İspanya denince akla ilk gelen kendilerince spor kabul edilen boğa güreşleri her yıl olduğu gibi bu yılda San Fermin Festivali 6-14 Temmuz tarihleri arasında Navarra bölgesinde bulunan Pamplona Kentinde düzenlenerek açılışını yaptı. Festival kapsamında gerçekleştirilen boğa koşusu yolunda boğanın boynuz darbesiyle yere düşen bir kişi şans eseri ölümden döndü. Boğanın boynuzu boğazını teğet geçen kişi mucize eseri bu korkunç olayı çiziklerle atlattı.

Heryıl düzenlenen ve birçok kişi tarafından eleştirilen bu etkinlikde son olarak cumartesi günü bir matador boğanın boynuz darbelerine maruz kalarak hayatını kaybetmiş, pazar günü düzenlenen boğa koşusunda da iki kişi ağır yaralanmıştı. Festival adı altında düzenlenen ve boğalara eziyet edildiği şeklinde yorumlanan bu etkinliklerin sonlandırılmasını isteyen bazı kişiler ölen matadorun sosyal hesabı üzerindende ağır eleştrilerde bulunarak tepkilerini dile getirmişlerdi.

Boğa güreşlerinde ölen matadorun ölümü ile ortaya atılan tartışmalar esnasında boğa güreşlerinin düzenlenmesi için yapılan maddi desteğin kesilmesi konusu da gündeme geldi...

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *