» 
»
 

İspanyol iş adamı mirasını doğduğu köyün sakinlerine bıraktı

İspanyol iş adamı Antonino Fernandez mirasını doğduğu köyün sakinlerine bırakınca ülkenin kuzeyindeki Cerezales del Condado köyünde yaşayan 80 kişi bir anda milyoner oldu.

Russia Today tarafından servis edilen habere göre Antonino Fernandez 99 yaşında iken Ağustos ayında vefat etti. Ölümünden sonra mirası açıklanan Fernandez doğduğu köyde yaşayan 80 kişinin her birine 2.49 milyon dolar bıraktığı öğrenildi.

İspanya’nın kuzeyindeki Cerezales del Condado köyünde büyüyen Fernandez, 13 çocuklu bir fakir bir ailenin ailenin 11'inci çocuğu olarak dünyaya gelmişti. Ailesinin maddi sıkıntıları nedeni ile 14 yaşındayken okulu bırakmak zorunda kaldı. İlerki yaşlarında Mektika'ya yerleşen Fernandez, 32 yaşında üstün başarı göstererek Grupo Modelo şirketinin CEO'su oldu. Ürettikleri Corona marka birayı Mektika'nın en popüler birası haline getirerek bir duayen oldu.

Bununla da yetinmeyen Fernandez, İspanya kralı Juan Carlos tarafından bedensel engelli çocuklar için yaptığı çalışmalarla onur nişanına da layık görüldü. 2009 senedinde köyü adına bir vakıf kuran Fernandez, köyde yaşayan halkın yaşam kalitesini yükseltmek için büyük çabalar sarf etti.. Fernandezmirasının bir kısmını da bu vakıfta çalışan 300 kişiyebıraktı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *