» 
 

İSPARK otoparklarında yeni dönem başlıyor

İstanbul il sınırları içerisinde her gün binlerde araç sürücüsüne otoparklar zinciri İSPARK’ta yeni dönem itibariyle kredi kartı ve İstanbulkart ile ödeme yapabilme fırsatı getirdi.

Her gün artan nüfusu ile orantılı olarak artış gösteren araç sayısı nedeni ile araçları park etme konusunda büyük sıkıntı yaşayan araç sürücüleri belediye tarafından İSPARK otoparkları çözümünü üreten yetkililer bu otoparklara bir yenilik daha getirdi.

Yeni dönemle birlikte sürücüler şehirdeki otoparklarda İstanbulkart'ı kullanarak akıllı ödeme cihazlarına ve el terminallerine kartı okutma sureti ile ödeme yapılabilmekte aynı zamanda kredi kartı ile henüz 20 otoparktaki otomatik ödeme noktalarında kullanabilmekteler. Yeni uygulama ile otopark giriş çıkışlarındaki yoğunluğun düşürülmesi hedeflenmekte.

Sürücülerin kredi kartı ile ve nakit olarak ödeme yapmalarını kolaylaştırmak amacıyla katlı ve açık otoparklara akıllı ödeme cihazları da konuldu.  Şimdilik 20 otoparkta hizmet vermeye başlayan ödeme noktalarının yakın dönemde tüm açık ve katlı otoparklarda da hizmete alınacağı bildirildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *