» 
»
 

İsrail Başbakanı Netanyahu 3 saat sorgulandı

Hakkında açılan yolsuzluk davası nedeniyle "Lahav 433" adlı yolsuzlukla suçlarıyla mücadele birimi polislerine Binyamin Netanyahu 3 saat boyunca ifade verdi. Polis, İsrail Başbakanına yolsuzlukla ilgili iddiaları sordu.

İş adamlarından hediyeler kabul ettiği şüphesiyle "Lahav 433" adlı polis birimi tarafından sorgulanan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Batı Kudüs'teki konutunda 3 saatlik soruşturmada ifade verdi. İsrail polis sözcülüğünden Netanyahu'nun sorgusu ile ilgili yapılan bir açıklama Yediot Ahronot adlı gazetede yayımlandı ancak soruşturmanın bu aşamasında daha fazla bilgi verilemeyeceği ifadeleri yer aldı.

Amerikalı iş adamı Ronald Lauder'ın verdiği ifadelere dayandırılan soruşturmada Haretz gazetesi, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun yüz binlerce şekel (1 dolar: 3,85 şekel) rüşvet aldığına dair yeterince bilgi toplandığını yazarken, ayrıca kendisine bir takım elbise ve oğluna da yurt dışı gezisi hediye ettiğini itiraf ettiği belirtildi. Söz konusu haberde ayrıca Lauder'in Netenyahu'ya verdiğini söylediğinden çok daha yüklü miktarda hediyeler olduğunu polisin düşündüğü aktarıldı.

İsrail basınındaki haberlere göre, Netanyahu soruşturma öncesinde "Basında, televizyon kanallarında ve muhalefet kanadında kutlama haberleri yapıldığını duyuyoruz. Kutlama yapmadan önce bekleyin. Polis soruşturmadan hiçbir sonuç elde edemeyecek. Siz bu iddialarınıza, biz ise İsrail'i yönetmeye devam edeceğiz." dediği öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *