» 
»
 

İsrail savaş uçakları Suriyeyi bombaladı

Şam rejimine ait olan iki tank ve bir roket mevzisinin, İsrail'e ait savaş uçakları tarafından vurulduğu açıklandı.

İsrail’in, Suriye'den kendi topraklarına düştüğünü iddia ettiği roketatarlara karşılık olarak, Şam’a hava saldırısı düzenlediği bildirildi. Suriye bölgesinden atıldığı belirtilen 10 adet roketin İsrail topraklarına düşmesinin sonrasında, İsrail’e ait jet uçaklarının havalanarak roketlerin atıldığı mevzileri bombardımana tuttuğu ileri sürüldü.

Golan Tepeleri'nin adı verilen bölgenin kuzey bölümünde yer alan ve Suriye rejimine ait olduğu belirtilen iki adet tankın vurulduğu aktarılan, resmi olarak duyurulan açıklamada, İsrail'in egemenliğinin kabul edilemez bir şekilde ihlal edilmesinden dolayı Birleşmiş Milletler Barış Gücü'ne resmi bir protesto gönderildi, ifadeleri yer alıyor.

Suriye'de bulunan Kuneytra şehrinde devam etmekte olan iç savaştan ötürü alınan tedbirler olduğu belirtilen açıklama, Golan Tepeleri'nde yaşayan sivil unsurlara duyuru niteliği taşıyor. Sivillerin, sınıra yakın açık alanlarda toplanmamaları ve hareket halinde olmamaları yönünde bilgilendirmeler yapılıyor.

2011 yılında iç savaşın başlamasından bu yana, Suriye ve Golan Tepeleri'nden topraklarına roket atıldığını savunan İsrail, muhaliflere, İran destekli Hizbullah güçlerine ve rejime ait askeri noktalara operasyonlar düzenlemeye devam ediyor ancak  İsrail’in, genelde bu tarz yapmış olduğu saldırılara resmi olarak nitelik kazandırmaktan uzak duruyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *