» 
»
 

İstanbul Ankara İzmir'de sağanak yağmur uyarısı! 9 Mart hava durumu nasıl?

Bugün hava yurdun büyük bölümünde yağışlı beklenirken İstanbul'da akşam saatlerinde aralıklı sağanak yağış tahmin ediliyor. İzmir ve Ankara için de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenirken yurtta bugün hava nasıl olacak işte son tahminler.

Manisa, Denizli, Burdur ve Isparta çevrelerinde İzmir'in güneydoğusunda kuvvetli, Antalya ve Aydın'da ise çok kuvvetli ve şiddetli yağışlar bekleniyor. Gece ve sabah Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde ve Doğu Anadolu'nun doğusunda ise buzlanma ve don olayı görebilecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan son tahminlere göre ülke genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam ederken, Ege ve Marmara'da 2 ila 4 derece azalması bekleniyor. Ankara'da parçalı ve çok bulutlu olan hava öğleden sonra yerini aralıklı sağanak yağışa bırakacak. Sıcaklığın 17 derece olduğu Ankara'da akşam saatlerinde sonra ise yer yer gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlar etkili olacak, sıcaklık ise 16 derece olarak ölçülecek. İzmir'de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklenirken sıcaklığın 13 derece olarak ölçüleceği tahmin ediliyor.

Adana 25 derece ve parçalı çok bulutlu, Antalya 17 derece ve aralıklı sağanak yağışlı, Samsun, Trabzon ve Diyarbakır 18 derece ve parçalı az bulutlu, Erzurum 4 derece ve parçalı az bulutlu olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *