» 
»
 

İstanbul Boğazı'nda facianın eşiğinden dönüldü

Son Dakika… İstanbul Boğazı'nda seyir halinde olan petrol yüklü tankerin dümenin kilitlendi. Hızla kıyıya doğru ilerlemekte olan gemi demir atarak dururken, İstanbul Boğaz’ı güvenliği sağlamak için bir süreliğine trafiğe kapatıldı.

Alınan bilgilere göre Panama Bandıralı olduğu öğrenilen Anna Smile adlı petrol tankeri nedeni ile yaşanan olayda iddialara göre Beylerbeyi açıklarında seyir halinde olan tankerin makina dairesinde bulunan pistonun kırılması sebebi ile dümeni kilitlendi. 

Kontrolden çıkan gemi sürüklenerek kıyıya doğru yaklaşmaya başladı. Bu esnada geminin hızını düşürmek için hamle yapan kaptan demir atılması için talimat verdi. Çapanın etkisi ile hızı düşürülen dev tanker Beylerbeyi açıklarında durmayı başardı. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü yetkililerince olay mahaline gönderilen ekipler petrol tankerini kurtarma çalışmalarına başladı.

Güvenlik amaçlı gemi trafiğine kapatılan İstanbul Boğazı, yaklaşık bir saat süren kurtarma çalışmalarında petrol tankerinin Ahırkapı açıklarına çekilmesinin ardından yeniden gemi trafiğine açıldı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *