» 
»
 

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden 300 kişi atıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, terör örgütü üyesi olan FETÖ'cülerin İstanbul Büyükşehir Belediyesinde de tespit edildiğini ve bu 300 kişinin işten atıldığını, tespitlerin devam edeceğini ve asla affetmeyeceğini belirtti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Saraçhane Belediye Binası önünde toplanmış olan binlerce İstanbulluya seslendi. Milli iradeyi ve demokrasiyi korumak için gözlerini bile kırpmadan, kadın, erkek ve çocukların tankların ve silahların karşısında durduklarından dolayı galibiyet Allah'ındır ifadelerinde bulundu.

İstanbul'da işgalcilerin geri çekilmesi için mücadele eden 17 kişinin şehit düştüğünü ve 40 kişinin yaralandığını, Türkiye genelinde ise yaklaşık 240 kişinin şehit düştüğünü söyledi. Asker kılığına bürünen FETÖ'cü teröristlerin kirli yüzlerini gösterdiklerini, bu parazitlerin tek tek tespit edileceğini söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde tespit edilen 300 terör örgütü üyesini attıklarını ve tespitlere devam edeceklerini bildirdi.

Milletin canına kast ederek kan kusturmak isteyenlerin Cumhurbaşkanımızın iradesi ve dik duruşunun, ahlaksızlıkların önünü kestiğini, milletimizin samimi duruşu sayesinde de barikat olduklarından, hayatlarını ortaya koyduklarından dolayı yarınların kurtarıldığını ifade etti. Ayrıca, yeni bir ahlaksızlık ortaya koyan FETÖ'cülere Fetöşizm denir ifadesinde bulundu. İhanetlerinden dolayı onların asla affedilmeyeceğini, eğer bir fırsat bulmuş olsalardı şu anda ülkemizin ve şehrimizin ne halde olacağını düşünmek bile istemediğini söyledi.

Hainlerin gerekli cezayı alacaklarını ve milletimizin istediği akıbete ulaşacaklarını dile getirdi. TBMM'nin bombalanmasının, şeytanın bile aklına gelmeyecek bir durum olduğunu ancak FETÖ'cü teröristlerin TBMM'yi bombaladıklarını ifade etti. Vatandaşların idam istediklerini belirten sloganlarının üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu konudaki kanaatini Hükümet ile TBMM'nin gerekli çalışmayı yapacaklarına inandıklarını belirtti.

İstanbullulara, günlerdir meydanları terk etmedikleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onlarla gurur duyduğunu belirtti. Türk milletinin Çanakkale Destanı'ndaki gibi yine aynı ruhla yeni bir destan yazdıklarını söyledi. Hayatlarını hiçe sayarak vatanını kurtaranların Tüm insanlık tarihi ve devletinin hep övgü ile bahsedileceğini vurguladı. Topbaş son olarak, peygamber ocağı olan askerlik hayatında vatanının milletinin uğruna hizmet eden Mehmetçiklere saygılarını ve şehitlere rahmet dilediğini ekledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *