» 
»
 

İstanbul Emniyet Müdürlüğünde 479 personel uzaklaştırıldı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunmasının ardından başlatılan soruşturmalarda İstanbul Emniyet Müdürlüğünde 479 personel görevlerinden uzaklaştırıldı. Soruşturmalar devam ediyor.

FETÖ militanlarının 15 Temmuz gecesi darbe girişimlerinde bulunmalarının ardından başlatılan soruşturmalarda görevden almalar ve uzaklaştırmalar devam ederken, İstanbul Emniyet Müdürlüğünde de görevden uzaklaştırmalar devam etmekte olup toplamda 479 personel açığa alınmıştır.

Terör örgütü FETÖ'nün üyesi olan bir grup askerin başlattığı darbe girişiminin önünün kesilmesinin ardından geniş çaplı soruşturmalar başlatıldı. Yapılan soruşturmalar kapsamında FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu tespit edilen  İstanbul Emniyet Müdürlüğünde görevli olan içlerinde 140 rütbelinin bulunduğu toplamda 465 personelin görevden uzaklaştırılması kararı verilmişti.

Dün İstanbul Emniyet Müdürlüğünde FETÖ ile bağlantısı olduğu iddia edilen 465 personelin uzaklaştırılmasının ardından bugün de devam eden soruşturmalar kapsamında içlerinde 8 rütbelinin de bulunduğu 14 emniyet personelinin de görevlerinden uzaklaştırıldıkları bildirildi. Kişilerin kurum ve silah kimliklerine el konulan 5 kişinin 3. sınıf emniyet müdürü, 7 kişinin 4. sınıf emniyet müdürü, 10 kişi emniyer amiri, 3 kişi baş komiser, 14 kişi komiser, 109 komiser yardımcısı, 9 kişi baş polis, 318 kişi polis memuru ve 4 kişinin de genel idari hizmetlisi olduğu öğrenildi.

Alınan bilgilere ek olarak, darbe girişiminin engellenmesinin ardından yürütülen soruşturma ve operasyonlarda 9 emniyet mensubunun gözaltına alınmasının ardından içlerinden 5'inin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü bildirildi. Adliyeye sevk edilmiş olan 4 emniyet personelinden 3'ü tutuklandı 1'i ise adli kontrol kararının ardından serbest bırakıldı.

 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *