» 
»
 

İstanbul Emniyeti'nde ByLock operasyonu: 120 rütbeli yakalandı

İstanbul Emniyet'inde görevli olan ve şifreli mesajlaşma sistemi olan ByLock programını kullandıkları iddia edilen ve haklarında gözaltı kararı çıkarılan 166 rütbeliden 120'si yakalandı.

FETÖ (Fetullahçı Terör Örgütü) soruşturması kapsamında İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli olan 166 kişi hakkında şifreli mesajlaşma programı ByLock'u kullandıkları iddiası ile haklarında gözaltı kararı olan 166 kişiden 120'si yakalandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması çerçevesinde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan ve ByLock kullandıkları tespit edilen 4 üçüncü emniyet müdürü, 12 dördüncü sınıf emniyet müdürü ve 8 emniyet amiri, 142 başkomiser, komiser ve komiser yardımcı hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Bugün sabah saatlerinde Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İstanbul merkezli 35 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda 3 üçüncü sınıf emniyet müdür, 8 dördüncü sınıf emniyet müdürü, 6 emniyet amiri, 103 başkomiser, komiser ve komiser yardımcısı olmak üzere toplamda 120 şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin arasında üçüncü sınıf emniyet müdürleri Nazım Dorak, Ramazan Karaoğlan, Hasan Taşkıran, dördüncü sınıf emniyet müdürleri Sultan Ahmet Demirci, Dinçer Ay ve Timur Bunlu'nun olduğu belirtildi. Öte yandan hakkında gözaltı olan Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli üçüncü sınıf emniyet müdürü Özcan Bulduk'un ise Yunanistan'a kaçtığı tespit edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *