» 
»
 

İstanbul Fatih'te yangın paniği

İstanbul'un Fatih ilçesindeki Haşim İşçan Geçidi'nin alt kısmında bulunan bulunan bisikletçiler çarşısındaki 3 dükkanda çıkan yangın nedeniyle maddi hasar meydana geldi.

Bugün İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan Haşim İşçan Geçidi’nin alt bölümünde bulunan Bisikletçiler Çarşısı’nda bulunan 3 iş yerinde yandın çıktı. Bisikletler ve bebek arabalarının bulunduğu çarşı içindeki depoda çıkan yangın giderek büyüdü ve 2dükkana daha sıçradı. Yangın ihbarı üzerine olay yerine fatih itfaiyesi geldi ancak yetersiz kalınca Bayrampaşa, Beyoğlu, Bakırköy ve Şişli itfaiye ekipleri de olay yerine sevk edildi. Yangın nedeniyle alt geçidin olduğu bölgeyi dumanlar kapladı. Yangın nedeniyle Taksim istikametindeki yollar trafiğe kapatılırken, takviye itfaiye ekiplerinin gelmesiyle yangın kontrol altına alındı. 

Konu ile ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir açıklama yaptı.
Açıklamada, "İlk bilgilere göre yangının bisiklet malzemelerinin depolandığı bölümde çıktığı tahmin ediliyor.  Yangının

yoğun dumanlı olması ve yayılma riski nedeniyle 'Duman Savar',  Bakırköy, Şişli, Bayrampaşa, Beyoğlu itfaiye gruplarından takviye ekipler sevk edildi.  Unkapanı ve Aksaray yönünde trafik akışı durduruldu" ifadeleri yer aldı.

Açıklamanın devamında  "İtfaiyenin çalışması sırasında sularının bitmesi söz konusu değildir" denilirken, "İhtiyaç halinde en yakın hidrand veya su bulunan merkezlerden su takviye yapılması görevin gereğidir. Yangına su tankeri dahil 23 itfaiye aracı ve 75 personelle müdahale edilmiştir. Yangında 3 dükkan hasar gördü.  Yangının çıkış nedeni incelemeler ve görgü tanıklarının ifadelerinden sonra belirlenecek" sözlerine yer verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *