» 
»
 

İstanbul için kritik uyarı! Hava sıcaklıkları 10 derece düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan bilgilendirmeye göre, İstanbul genelinde akşam saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı başlayacak. Öte yandan mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları 10 derece birden düşecek. İstanbul için 6 Ocak hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, İstanbul'da halâ güneybatı yönlerinden kuvvetli ve ara ara fırtına şeklinde görülen rüzgâr, öğle saatlerinden sonra yönünü kuzeybatıya çevirerek kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esmeye devam edecek. 10 derecenin üzerinde görülen hava sıcaklıkları ise akşam saatlerine doğru hızla azalarak sıfırın altına düşmesi tahmin ediliyor. 

İstanbul'un batısında Çatalca Silivri hattında saat 16.00 sıralarında yağmur ve kar şeklinde sağanak yağış görülecek. Öte yandan etkili olan yağışlar saat 20.00 itibari ile il geneline yayılarak yoğun kar yağışı olarak gece boyu sürecek. Etkisini yarın da gösterecek.

İstanbul'da kar yağışı 8 Ocak Pazar gününden itibaren etkisini azaltarak, aralıklarla gelecek hafta ortasına kadar sürecek. Hava sıcaklıklarının ise hissedilir derecede azalacak mevsim normallerinin 10 derece altına seyredeceği belirtiliyor. Gündüz sıcaklıkları İstanbul'un büyük bir bölümünde hafta ortasına kadar sıfırın altında olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların yer yer tipi şeklinde de görülmesi bekleniyor. Yoğun ve etkili kar yağışlarından dolayı kuvvetli buzlanma ve don olayının beklendiği, ulaşımda aksamalar ve meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerektiği belirtildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *