» 
»
 

İstanbul Sibirya’ya döndü! Kar seviyesi 122 cm

Cuma gününden bu yana aralıksız devam kar yağışı nedeni ile İstanbul’da hayat 122 cm’ye ulaştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü de, yeni bir uyarı yayınlayarak İstanbul'da kar yağışının öğle saatlerinde şiddetleneceğini kaydetti.

İstanbul’da Pazar günü itibari ile şiddetini bir miktar düşüren kar yağışı bugün öğle saatleri itibari ile şiddetini yeniden arttırdı. Konu hakkında açıklamada bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul’da kar yağışının aralıklarla devam etmekte olduğunu bugün öğle saatleri itibari ile de şiddetini arttırarak gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam edeceğini ifade etti.

Açıklamada mevcutta bulunan kar örtüsü üzerine gelecek olan yağış nedeni ile ulaşımda aksamalar olabileceğine dikkat çekerek, buzlanmaya karşı sürücülerin tedbirli olması konusunda uyarıda bulundu. Hava sıcaklıklarında da önemli düşüşler yaşanmasına neden olan yağışın Perşembe gününe kadar etkili olacağı düşünülüyor.

İBB tarafından yapılan açıklamalara göre Çatalca'da kal kalınlığı 122 cm'ye ulaşırken, Hadımköy'de 105 cm, Büyükçekmece, Sultangazi, Arnavutköy'de 68, Pendik, Kartal ve Tuzla'da ise 15 cm'yi buldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *