» 
»
 

İstanbul ve Ankara'ya kar geri geliyor! İşte son hava durumu tahminleri

Çarşamba günü itibariyle öğle saatlerinden itibaren başlayacak olan kar yağışı İstanbul ve Ankara'yı etkisi altına alacak. Meteorolojiden alınan son tahminlere işte hava durumu...

24 Ocak Salı günü sabah saatleri itibariyle Orta Akdeniz üzerinden gelen yağışlı hava, Çarşamba günü Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek ve yarın batı bölgelerde çok bulutlu hava tahmin edilirken, Marmara’nın batısı, Ege, Batı Akdeniz ile İç Anadolu’nun batısında yağışları görüleceği belirtiliyor.

İstanbul'a kar yağışı çarşamba günü geri dönüyor ve öğleden önce yağmur şeklinde olacak yağışların öğleden sonra kar yağışına dönüşeceği tahmin ediliyor. Çatalca-Silivri itibariyle başlayacak olan kar yağışının akşam saatlerinde tüm kenti etkisi altına alması bekleniyor.

Kuzey-kuzeydoğu yönünden saatte 30-60 kilometre hızla esecek rüzgarın etkili olacağı İstanbul'da sıcaklık ise çarşamba günü en düşük 3 en yüksek 5 derece olacak.

İSTANBUL'DA KAR 4 GÜN ARALIKLI DEVAM EDECEK

İstanbul'da kar yağışının çarşambadan başlayarak perşembe, cuma ve cumartesi günleri de aralıklı olarak devam etmesi beklenirken, perşembe günü sıcaklık en düşük 1 en yüksek 3, cuma günü en düşük -2 en yüksek 2, cumartesi günü ise en düşük -3 en yüksek 3 derece olacağı tahmin ediliyor.

İstanbul'a yağacak kar yoğunluğunun Ocak ayının ilk haftasında yaşandığı gibi olması beklenmezken, yağışın yükseklerde 15, alçak ve sahil kesimlerinde 3-5 santimetre civarında olması öngörülüyor.

ANKARA'DA KAR ÇARŞAMBA ETKİLİ OLACAK

Ankara'da ise çarşamba günü etkili olması beklenen kar yağışının akşam saatlerinden sonra etkisini azaltacağı tahmin ediliyor. 29 Ocak pazar günü itibariyle ise doğu bölgelerde etkili olacak olan soğuk ve yağışlı sistemin yurdu terk edeceği bildiriliyor.

Mevsim normallerinde seyreden sıcaklıkların ise çarşamba günü itibariyle ciddi düşüşler göstereceği, 8-10 derece arasında düşüş yaşanacağı tahmin ediliyor. Buzlanma ve don olayları yaşanabileceği için ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istenirken, yapılan meterolojik uyarıların takip edilmesi isteniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *