» 
»
 

İstanbul'da 75. Yıl Polis Merkezi yakınında patlama!

Son dakika... İstanbul Yenibosna'da 75. Yıl Polis Merkezi yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi. Yapılan ilk belirlemelere göre çok sayıda ağır yaralı olduğu belirtiliyor. Bölgeye ambulans ve polis ekipleri sevk edildi.

Alınan son dakika haberlerine göre, İstanbul Yenibosna Yetmişbeşinci Yıl Polis Amirliği yakınlarınlarında Fatih Caddesi üzerinde bir mototiklette patlama meydana geldi. Patlamadanın ardından bölgeye çok sayıda polis ekibi ve ambulans sevk edildi. Patlamada ilk belirlemelere göre 1'i ağır olmak üzere 5 kişi yaralandı. Yaralı kişiler ambulans ile bölgeye en yakın hastaneye sevk edildi. Patlamanın bir mototikltten dolayı kaynaklandığı belirtiliyor. Patlamanın şiddeti ile 75. Yıl Polis Merkezi, ev, iş yerleri ve cadde üzerinde bulunan araçlarda ciddi hasarlar meydana geldi. Patlamanın nedeni henüz netleşmediği ancak patlamanın bir mototikletten kaynaklandığı için terör saldırısının gerçekleşmiş olabileceği ihtimali göz önünde bulundurularak çevredeki güvenlik kameralarında araştırma yapılıyor.

Patlamanın saat 15.50 sıralarında meydana geldiği belirtiliyor. Bölgenin Adli Tıp Kurumu'na ve 75. Yıl Polis Karakolu'na yakın olmasından dolayı olayın bir terör saldırısı olduğu tahmin ediliyor. Özel Harekat Timleri, polis ekipleri, itfaiye araçları, ambulans ve zırhlı araçlarının bölgeye sevk edildiği belirtiliyor. Yapılan ilk belirlemelere göre Yenibosna'da 75. Yıl Polis Karakolu yakınlarında meydana gelen patlama sonrasında 1'inin durumu ağır olmak üzere 5 kişi yaralandı. Polis ekipleri patlamanın olduğu bölgede geniş güvenlik önlemleri alıyor. Olay yeri güvenlik çemberine alınarak bölgede güvenlik sağlanmaya çalışılıyor. Havadan polis helikopteri de destek veriyor.

Öte yandan polis ekipleri, olaydan şüpheli kafasında kaskı olan mototikletli bir kişinin arandığı belirtiliyor. Gelen yeni bilgilere göre, patlamanın bombalı otomobil değil, bombalı bir mototikletin patlatılmasından dolayı meydana geldiği tespit edildi. Vali Vasip Şahin'in açıklamalarına göre, patlama bombalı mototikletin patlatılması ile gerçekleşti. Patlamanın metrobüs, otobüs, Adli Tıp Kurumu, askerlik şubesi, 3 okul ve 75. Polis Karakolu'na yakın bir noktada gerçekleşmiş olması dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıntılar gelmeye devam edecek...

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *