» 
»
 

İstanbul'da 8 adrese uyuşturucu operasyonu: 20 kişi gözaltında

İstanbul'un altı ilçesinde düzenlenen eş zamanlı uyuşturucu operasyonunda 20 kişi gözaltına alındı. Uyuşturucu ile mücadele ekiplerinin 8 adreste yaptığı baskınlarda kilolarca uyuşturucu madde ve 22 bin avro civarında para ele geçirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstanbul'un Kağıthane, Avcılar, Fatih, Bakırköy, Esenyurt ve Küçükçekmece'de düzenlemiş olduğu 8 adrese büyük operasyonu başlattı. Uyuşturucu ile mücadele şube ekiplerinin titizlikle düzenlemiş oldukları operasyonlarda 20 kişi yakalandı. Güvenlik güçlerinin düzenlemiş olduğu operasyonlarda gözaltına alınan 20 kişiden 15'i tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Uzun zamandır uyuşturucu ile mücadele ekiplerinin peşinde olduğu uyuşturucu satıcıları İstanbul'un 8 ilçesinde yapılan baskınlar sonrasında ele geçirilmiş oldu. Kargo şirketleriyle anlaşma yapıp uyuşturucu ticareti yaptıkları iddia edilen kişilerin yakalanması için alınan ihbarlar doğrultusunda operasyonlar başlatılmaya karar verildi. Polislerin ihbarları değerlendirmesi sonucunda yaptığı operasyonlarda kargo şirketi aracılığıyla uyuşturucu nakliyesi yapan kişiler, motor parçaları içerisine yaklaşık 6 kilo uyuşturucu madde saklanmış ve polisler tarafından yakalanmıştır. Takip sonrasında kargoyu teslim almaya gelen kişi de yakalanmıştır. Yakalanan şahısın üzerinde 2 adet sahte kimlik ve 1 sürücü belgesi çıkmıştır. Yapılan diğer operasyonlarda ise 2 kilo 740 grem esrar, 2 bin 355 keyif verici hap, 80 kilo eroin, 5 adet hassas terazi, sahte sürücü belgesi ve uyuşturucu ticaretinden elde edildiği düşünülen yaklaşık 22 bin avro ele geçirilmiştir. Operasyonlarda yakalanan 20 kişinin sorgusunun ardından 15'i tutuklanmış ve cezaevine gönderilmiştir.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *