» 
»
 

İstanbul’da beklenen oldu hayatı felç etti

Günlerdir uyarı yapılan kar yağışı İstanbul'da kendini gösterdi. Cuma trafiğine eklenen kar yağışı ile birlikte trafikteki yoğunluk da artmaya başladı. Yer yer durma noktasına kadar geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarını ardından akşam saatlerinde İstanbul'un Avrupa yakasında lapa lapa kar yağışının başlandığı görüldü. İstanbul'da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini arttırarak sürdürürken Şehitler Tepesi'ne vatandaşların ziyaretleri devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinden (AKOM) alınan bilgiye göre, kar yağışının yoğun olduğu yerlerin başında Beylikdüzü, Büyükçekmece, Silivri ve Çatalca geliyor. Ayrıca, Sarıyer, Maslak, Levent ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü civarında da kar yağışı görülüyor. Anadolu yakasında ise Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye, Kartal, Maltepe, Şile, Tuzla, Pendik ve Adalar'da kar yağışı etkili oluyor.

Kar yağışı dolayısıyla bazı bölgelerde trafikte yoğunluk yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, şehir genelinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor. Bu çalışmalar ihtiyaç durumuna göre sabaha kadar sürdürülecek. Aralıklı olarak sabaha kadar sürecek kar yağışının yarın öğlen saatlerinde etkisini yitirmesi bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *