» 
»
 

İstanbul'da bilet parası bulamayan simitçi intihara kalkıştı

Olay İstanbul’un Fatih ilçesinde meydana geldi. Aksaray’da bir simitçi, memleketine gitmek istediği ancak bilet parası olmadığı iddiasıyla kendisini bir binanın çatısından atmaya kalkıştı. İntihar girişimi polisin çabasıyla sona erdirildi.

Aksaray Laleli’de simitçilikle geçimini sağlamakta olan İbrahim A. adında bir kişi saat 18.30 civarında iddiaya göre memleketine gidebilmek için bilet almak üzere girişimde bulundu ancak simitçi İbrahim A.’ya parası olmadığı gerekçesiyle bilet verilmedi. Bilet parası olmayan İbrahim A. bunun üzerine yakınlardaki bir binanın çatısına çıktı.

Çevredeki vatandaşların durumu fark edince hemen polise ihbarda bulundular. İbrahim A.’nın intihar edeceği şüphesiyle yapılan ihbar üzerine olay yerine ambulans da gelerek hazır bekletildi. İtfaiye aracının sepetiyle bir itfaiye eri de binanın tepesine çıktı. Polis ise bir taraftan şahsı ikna etmeye çalışırken İbrahim A. çatının ucuna doğru ilerleyerek herkesi korkuttu.

Yüzlerce kişinin cep telefonları ile kameraya almaya çalıştığı olayda caddede biriken kalabalık meraklı bir şekilde beklemeye başladı. Polisin uzun saatler boyunca ikna etmeye çalıştığı İbrahim A.’nın simit tezgahı da itfaiye merdiveninin sepetiyle kendisine götürüldü ve daha sonra ikna edildi ve binanın çatısından indirildi. Şahsın memleketine gitmek için bilet parası olmaması ve bunun sonucunda intihara kalkıştığı ileri sürülürken, İbrahim A. Aksaray Polis Merkezi Amirliğine götürülerek ifadesi alındı.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *