» 
»
 

İstanbul'da bir suç örgütüne operasyon düzenlendi

İstanbul emniyet müdürlüğüne bağlı olan Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri aranan suç örgütüne yönelik sabahın ilk saatlerinde operasyon düzenledi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı olan Organize Suçlar ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri suç örgütü olan bir grup şüpheliye sabahın ilk saatlerinde operasyon düzenledi. Yapılan operasyon sonucunda 12 şüpheli kişi polisler yardımı ile gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğünün operasyona, araçlarıyla konvoy halinde çıkması üzerine Kağıthane, Sultangazi, Sarıyer ve Beykoz ilçelerine aynı zamanda önceden belirlenmiş olan adreslere operasyon düzenlendi. Operasyonun düzenlendiği adreslerden biri Sultangazi, Yunus Emre Mahallesi idi. Yeki sahibi olan Özel Harekât polislerinin öncülük ettiği bu adrese giren ekipler içeride sıkı bir arama yaptı. Özel Harekâtçıların içerde yaptığı arama esnasında dışarıda bulunan zırhlı polis araçları da sokak başında önlemini aldı. Operasyon sonucunda ortaya çıkan sonuç, çeşitli tarihlerde yağma ve eğlence merkezlerinin ateş edilerek kurşunlanması olayına karışan şüphelilerin iddialarına yönelik olduğu bildirildi.

Önceden adresleri belirlenen suçluların Sultangazi'de Yunus Emre Mahallesinde olduğunu sağlayan ve o bölgede düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 12 şüpheli şahıs, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedbir amaçlı sağlık kontrolünden geçirildikten hemen sonra sorgulanmak için Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *