» 
»
 

İstanbul'da devriye görevindeki polis memuruna saldırı: 1 polis yaralı

İstanbul Gaziosmanpaşa'da devriye görevinde olan polis memuruna 3 kişi ellerindeki cam kırıkları ile saldırdılar. Yaralanan polis memuru hastaneye kaldırılırken, 2 şüpheli yakalandı. Diğer şüpheli için arama çalışmaları devam ediyor.

Meydana gelen olay İstanbul Gaziosmanpaşa'nın Bağlarbaşı mahallesi Sipahiler Caddesi'nde gerçekleşti. Sabah saat 06:15 sıralarında devriye görevinde olan polis ekibi aldıkları ihbarlar üzerine harekete geçerek seyir halindeki lüks otomobili durdurup içerisindeki şahısları incelemek istedi. Şahısların polis memurlarına direnmesi ile bir gerginlik yaşandı. Tartışmanın şiddetlenmesi ile polis memurları ile şahıslar arasında arbede meydana geldi. Şahıslardan biri elindeki alkol şişesini kırıp polis memuruna saldırdı.

Yaralanan polis memuru gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Polis memurunun cam kırıklarından dolayı bacağından yaralandığı öğrenildi. Öte yandan polis memurlarına saldıran şahıslardan 2'si kıskıvrak yakalandı ve gözaltına alındı. Polis memurunu yaralayan diğer şahıs ise cadde üzerindeki 4 katlı bir apartmana girerek kendisini daireye kilitledi. Polisin ikna konuşmaları işe yaramayınca şüphelinin yakalanması için olay yerine Özel Harekat Polisi geldi.

Olaydan dolayı polis memurları ile şüpheli kişilerin yakınları olduğu ve tartışma çıktığı belirlendi. Gerginliğin büyümesinin ardından polis ekiplerinin havaya ateş açıp kalabalığı dağıttığı, kalabalığın dağılmasının ardından ise apartman çevresine Özel Harekat Polislerinin geniş güvenlik önlemleri aldığı bildirildi. Ekiplerin 3. şüpheliyi yakalama çalışmaları devam ediyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *