» 
»
 

İstanbul’da FETÖ operasyonu: 3932 MEB personeli açığa alındı

Kamu kurum ve kuruluşlarında İstanbul’da yürütülen soruşturmalar devam ederken, 3932 MEB personelinin daha açığa alındığı bilgisine ulaşıldı.

FETÖ ile irtibatlı özel öğretim kurumları, okullar ve barınma merkezlerine yönelik çalışmaların devam ettiği İstanbul’da Milli Eğim Bakanlığı’nın merkez ve taşra teşkilatında da görevden almalar devam ediyor. Bakanlıktan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen listede 2961 personel yer alırken, Valilik tarafından oluşturulan listede 952, atama ile İstanbul’dan başka illere giden 36 ve başka illerden İstanbul’a gelen 55 personelin görevden uzaklaştırıldığı bildirildi.

İstanbul’da memur, öğretmen ve idareciler olmak üzere MEB’e bağlı çalışan 3932 kişi açığa alınırken, bu sayının büyük bölümünü öğretmenler oluşturdu. Açığa alınan personelin ise büyük bir bölümünün OHAL kapsamında Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan Aktif-Sen üyesi oldukları belirlendi.

Kararname kapsamında İstanbul’da kapatılan kurumlar ise 168’i özel okul, 94’ü özel yurt, 15’i özel etüt merkezi ve 9’u özel muhtelif kurs olmak üzere 286’ya ulaştı. Özel ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin devlet okullarına nakilleri ise 30 Eylül’e kadar 2015-2016 eğitim öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere yapılacak.

Fetullahçı Terör Örgütü’ne üyelik ya da irtibatı olanların tespitine ilişkin yapılan çalışmalar kapsamında açığa almaların devam edeceği bilgisi verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *