» 
»
 

İstanbul'da halk otobüsüne el yapımı bomba ile saldırı

İstanbul'un Ümraniye ilçesinde şehil içi taşımacılık yapan halk otobüsü dün akşam saatlerinde seyir halinde iken kimliği belirsiz kişiler tarafından el yapımı bomba ile saldırıya uğradı...

İstanbul’un Ümraniye ilçesinde  yaşanan olay edinilen bilgiye göre, Necip Fazıl Mahallesi  Alemdağ Caddesi Zerda sokak kesişiminde dün akşam saatleri 22:00 sularında meydana geldi. Akşam rutin olarak rotasında yolcularını alıp bırakmaya devam eden 131 T sayılı halk otobüsünü  üç kişi olduğu öğrenilen saldırganlar beklemeye başladı. Konuçlandıkları mevkiiden geçen halk otobüsünün karşılarına gelmesi ile birlikte harekete geçen zanlılar, el yapımı bombayı otobüsün altına attılar. Halk otobüsünün altında bir anda meydana gelen patlama ile yolcular arasında büyük bir panik ve korku yaşanırken saldırganlar ara sokaklara kaçarak gözden kayboldular. Yaşanan patlama sonrası halk otobüsünün şoförü ve içeride bulunan yolcular aşşağıya inerek neler olduğunu anlamaya çalıştı. Atılan el bombasının tesirinin düşük olması sebebi ile büyük bir felaketin eşiğinden dönüldü.

Hain saldırıyı gerçekleştirdikten sonra olay yerinden kaçan üç zanlı güvenlik kameralarına yansırken, polis olayı gerçekleştiren saldırganların yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlattı. Bölgede bulunan güvenlik kamera kayıtları inceleme altına alında.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *