» 
»
 

İstanbul'da hava destekli 5 bin polisle Huzur operasyonu

İstanbul Emniyet Müdürlüğünce, hava destekli 5 bin polisin katılımı ile il genelinde "Yeditepe Huzur" asayiş uygulaması yapılıyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından 5 bin polis ile birlikte "Yeditepe Huzur" asayiş uygulaması yapılıyor. İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan'ın koordinesinde Yeditepe Huzur adı ile yürütülen uygulamada, İstanbul'da 39 ilçede başladı. Sabit uygulama ile umuma açık yerler uygulaması şeklinde iki kademeli olarak yapılan denetimlere katılan 5 bin polis, aranan şahıslar, bıçak ve silah taşıyan uyuşturucu satıcıları başta olmak üzere şüpheliler üzerinde çalışıyor.

Asayiş, mali, narkotik, organize, kaçakçılık, çevik kuvvet, özel harekat ve trafik ekiplerinin de yer aldığı 5 bin polisin katılımı ile gerçekleştirilen uygulamada, şüpheli kişilere yönelik GBT kontrollleri de yapılıyor. Uygulamaya deniz polisi de destek veriyor. Trafik kontrollerinin de yapıldığı uygulamada, polis helikopteri de havadan destek sağlıyor.

Bu kapsamda, Kadıköy İskelesi'nde şehit hatları vapurlarını kullanan kişilerin Genel bilgi Tarama sorgulamaları da yapıldı. Çantaları ve valizleri de kontrol edildi. Uygulama sırasında, il emniyet müdürü yardımcıları ve ilçe müdürleri de uygulama noktalarını ziyaret edip, çalışmaları ve alınan önlemleri denetledi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *