» 
»
 

İstanbul'da iki saldırgan kafeyi silahlarıyla taradılar!

İstanbul Maltepe'de mototikleti iki şüpheli aralarında husumet olan kişilerin bir kafede oturuyor olmalarından dolayı kafeyi resmen ateş yağmuruna tuttu. Olayda dükkan sahibinin de içinde olduğu 3 kişi yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

İstanbul'da öğle saatlerinden sonra kafe önünden geçen  mototikletli kimlikleri belirlenemeyen iki kişi, kafenin içinde aralarında bir düşmanlık olduğu söylenen kişilerin kafede olduklarını bilerek ellerinde silahlarla kafeye ateş açtılar. Rastgele açılan ateşler kafeye zarar verirken, 3 kişi de yaralandı.

İstanbul Maltepe'de saat 16:00 sıralarında Gülsuyu Mahallesi, Fevzi Çakmak Caddesi'nde bulunan Dicle Börek ve Pide Cafe'nin önünden mototikleti ile geçen kasklı iki erkek, kafenin önüne mototikleti ile gelip, saniyelerce kafe önünde durup silahlarını çıkartarak rastgele ateş açtılar. Ateş açmalarının nedeni olarak ortaya atılan bir iddia, mototikletli saldırganlar ile kafede oturan kişiler arasında bir alacak verecek davası olmasından dolayı olduğu söyleniyor. Sokakta bulunan güvenlik kameralarının an ve an kayıtta olduğu olayda saldırganların kasklı oldukları ve henüz kimliklerinin belirlenemediği söyleniyor. Mototikletli saldırganların kafe önünde durup yaklaşık 10 el ateş ettiği ortaya çıkıyor.

Rastgele ateş açılan Dicle Börek ve Pide Kafe' de oturan husumetliler merminin hedefinde iken, silahlı saldırıda kafe içerisinde bulunan üç müşteri mermilerin hedefi oluyor. Olay yerine polis ekiplerinin ve sağlık ekiplerinin gelmelerinden sonra, silahla yaralanan içlerininde müşterilerin olduğu ve dükkân sahibi Kasım B.'nin de bulunduğu yaralılar, Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne acil kaldırılıyor. Yaralıların tedavisi devam ederken, olay yerine gelen olay yeri inceleme ekipleri yapmış oldukları incelemeler sonrasında dükkânın camlarında mermi izleri ve yerlerde boş mermi kovanları buluyor. Olay ile ilgili soruşturma açılırken, ateş ettikten sonra hızla olay yerinden silahlı saldırganların kimliklerinin belirlenmesi ve kısa sürede yakalanmaları için çalışmalar başlatıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *