» 
»
 

İstanbul’da kar kalınlığı 40 cm seviyelerine kadar çıktı

İstanbul genelinde dün akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışı aralıksız devam ediyor. Belediye ekiplerinin yol açma çalışmaları hız kesmeden sürerken kentte kar kalınlığı 40 santimetreye ulaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kar yağışı ile ilgili yapılan açıklamada, kentti etkisi altına alan kar fırtınasının başta Çatalca, Silivri, Büyükçekmece, Avcılar, Esenyurt, Başakşehir, Arnavutköy, Mahmutbey olmak üzere şehrin tamamında etkili olduğu ifade edilerek ana yollarda kar yağışı nedeniyle önemli bir sorun yaşanmazken TEM karayolunun kayan 11 TIR nedeniyle tıkandığı kaydedildi.

Açıklamada, ekiplerin hummalı çalışmaları sonucu TIR’ların yol kenarlarına çekildiği, E-5 ve TEM Karayolu'nda 52 trafik kazası meydana geldiği belirtildi. Şehir içinde ve çevre yollarda özellikle kar lastiği kullanmayan araçların neden olduğu kazalar ve yolda kalmalar meydana geldi. Yoğun trafik olan bölgelere mazot ve benzin tankerleri gönderilerek ihtiyacı olan vatandaşlara dağıtıldığı açıklandı.

İBB'den yapılan açıklamaya göre, bu sabah 07.00 itibariyle bazı semt ve ilçelerde ölçülen kar kalınlıkları şöyle, Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy, Bakırköy: 8-13 santim, Eyüp, Kartal, Şişli, Ataşehir, Maltepe: 15-20 santim, Kağıthane, Başakşehir, Beylikdüzü, Ümraniye, Çekmeköy: 20-25 santim, Beykoz, Esenyurt, Büyükçekmece, Arnavutköy, Çatalca, Aydos: 35-40 santim.


HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *