» 
»
 

İstanbul'da kar yağışı devam edecek mi? Meteoroloji son tahminlerini açıkladı

Hafta sonu yağmur olarak başlayan yağış İstanbul'da kar ve ardından yerini soğuk havaya bıraktı. Merak edilen konu ise İstanbul'da kar ne kadar sürece ve ne zaman şehri terk edecek oldu. Meteoroloji konuya ilişkin açıklama yaptı.

Bugün İstanbul'da kar yağışının gün boyu devam edeceğini belirten Meteoroloji, kar yağışının perşembe gününden sonra yerini karla karışık yağmura bırakacağını açıkladı. İstanbul'da kar yağışı perşembe gününe kadar devam edecek.

SICAKLIK DÜŞÜYOR
Ülke genelinde parçalı bulutlu hava görülürken, bazı yerlerde yağmur ve kar yağışı da etkisini sürdürüyor. Samsun, Ordu ve Giresun'da kar yağışının yoğun olması beklenirken, sıcaklık Türkiye genelinde mevsim normallerinin altında seyredecek. Sıcaklıklar 2 ila 4 derece azalacak. Karadeniz Bölgesi, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğu kesimlerinde ise yağışların karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

ÜLKE GENELİ BULUTLU

Ankara'da parçalı ve çok bulutlu havada sıcaklık 0 derece olarak ölçülürken İstanbul'da perşembe gününe kadar sürecek kar yağışı devam edecek. İstanbul'da sıcaklık 6 derece olarak ölçülecek. Bursa'da ise aralıklı kar yağışı ile birlikte sıcaklık 4 derece olarak bekleniyor.

İzmir parçalı bulutlu 11 derece, Adana parçalı bulutlu 12 derece, Antalya parçalı bulutlu 15 derece olacak. Samsun ve Trabzon'da aralıklı kar yağışı devam edecek ve sıcaklıklar 5 derece olarak ölçülecek. Erzurum sıfırın altında 5 derece ile kar yağışlı Diyarbakır ise 2 derece ile gece saatlerinden itibaren kar yağışlı geçecek.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *