» 
»
 

İstanbul'da okullar tatil mi? 10 Ocak 2017

Kar yağışları yurt genelinde etkisini göstermeye devam ediyor. Yapılan son değerlendirmelere göre, İstanbul'da kar yağışları öğle saatlerinden itibaren etkisini artırarak gece saatlerine kadar devam edecek. Peki, 10 Ocak'ta İstanbul'da okullar tatil mi? İstanbul Valiliğinden konu ile ilişkin açıklama bekleniyor. Ayrıntılar haberde...

Geride bıraktığımız Cuma gününden bu yana İstanbul'da kar yağışları etkisini sürdürmeye devam ediyor. Kar yağışları, hava sıcaklıklarındaki düşüşü de beraberinde getirdi. İstanbul Gaziosmanpaşa Meydanı'nda gece 04.47 sıralarında termometreler -4 dereceyi gösterdi. Yol kenarlarındaki araçların üstü karla kaplandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul'da kar yağışlarının öğle saatlerinden sonra etkisini artıracağını belirtti. Yapılan açıklamada, aralıklı olarak İstanbul'da kar yağışlarının devam etmekte olduğu, bugün öğle saatlerinden itibaren de etkisini artırarak kar yağışlarının gece saatlerine kadar devam etmesinin beklendiğinin altı çizildi. Mevcut kar örtüsü üzerine güney kıyılarda 5 cm, iç ve kuzey kesimlerde ise 10-15 cm arasında ek örtü oluşturması beklenen kar yağışlarının oluşturabileceği, ulaşımda aksaklıklar, buzlanma ve görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtildi.

Peki, 10 Ocak Salı günü İstanbul'da okullar tatil olacak mı? Salı günü Balıkesir'in Bandırma İlçesinde ilk ve orta dereceli okullara 10 Ocak 2017 günü ara verildiği duyuruldu. Bandırma İlçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle 10 Ocak Salı günü eğitim yapılamayacağı, Balıkesir Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada 10 Ocak günü 1 gün ara ile eğitime ara verildiği duyuruldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *