» 
»
 

İstanbul'da operasyon! Mafya lideri gözaltında

Sedat Şahin'in Beykoz'da bulunan bir çiftlikte sabah saatlerinde gözaltına alındığı belirtildi. Polisin çiftlikte aramalarına devam ettiği öğrenildi.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün 'Sarallar' ve 'Şahinler' olarak bilinen suç örgütü üyelerine yönelik uzun zamandır operasyon yaptığı biliniyordu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, halk arasında Şahinler ve Sarallar olarak bilinen suç örgütü hakkında hakkındaki soruşturma yapıp iddianame hazırlamıştı.


İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi kararınca kabul edilen 122 sayfa büyüklüğündeki iddianamede iki örgüte mensup toplam 74 kişi yargılanıyor. İddianamede, Şahinler ile Sarallar isimli iki mafya grubunun birbirlerine karşı saldırı hazırlığında olduğu bilgisini alan ekiplerin, soruşturmayı başlattığı ifade edildi. İddianamede Şahinler ve Sarallar olarak bilinen organize suç örgütleri arasındaki husumet ve kanlı hesaplaşmaların ayrıntılı belgeleri ve bilgileri belirtilirken, 19 Mayıs ‘ta, Sedat Şahin'in evinde öldürülmeye teşebbüs edilmesi ve bu saldırıda saldırıda vurulan Sedat Şahin'in kayınvalidesi Gülçin E.'nin iki grup arasındaki husumeti artırdığı bilgisi edinildi.


Soruşturma kapsamındaki iddianamede, 74 şüphelinin, "Suç işlemek amacıyla silahlı suç örgütü kurmak ve yönetmek, Suç işlemek amacıyla kurulan silahlı suç örgütüne üye olmak, Kasten adam öldürme, Kasten adam öldürmeye teşebbüs, Yağma, Yağma amaçlı tehdit, Tasarlayarak kasten adam öldürmeye azmettirmek, Kasten yaralama ve Ruhsatsız silah bulundurmak suçlarından cezalandırılması talep edildi.

Sedat Şahin bu iddianame çerçevesinde uzun zamandır aranıyordu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *