» 
»
 

İstanbul'da özel harekat desteğiyle terör operasyonu düzenlendi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin İstanbul'da eş zamanlı operasyon düzenlemesi sırasında, ekiplerin girdikleri bir binaya EYP atılması sonucunda özel harekat destekli terör operasyonu düzenlendi.

İstanbul'da sabah saatlerinde hareketli anlar yaşandı. İstanbul Eniyet Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin daha önceden tespit ettikleri adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi. Özel harekat polislerinin de desteği ile düzenlenen operasyonda, ekiplerin girdiği bir binaya el yapımı patlayıcı (EYP) atıldı. Alınan bilgilere göre gece 03:00 sıralarında İstanbul Vatan Caddesi Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan ekipler terör operasyonu için harekete geçti.

Terörle Mücadele Ekipleri ile Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri önceden belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyona zırhlı polis araçları da destek verdi. Okmeydanı Kuzey Sokak'taki bir işyeri ve eve baskın düzenlendi ve arama çalışmaları yapıldı. Polis baskın esnasında uzun namlulu silahlar ile geniş güvenlik tedbirleri aldı.

Öte yandan TEM ekiplerinin, Kağıthane Gürsel Mahallesi Seymen Sokak'ta bir adrese operasyon düzenlediği esnada binaya EYP atıldı. Bunun üzerine adrese çok sayıda özel harekat polisi destek için sevk edildi. Sokak başlarında zırhlı polis araçları bekletildi. Binaya zun namlulu silahlar ile baskın yapan polis ekipleri kapıyı kırarak içeri girdi. Yapılan aramalarda EYP atan şahsın kaçtığı öğrenildi. Polis ekipleri geniş çaplı aramalar yaptı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *