» 
»
 

İstanbul'da sis ulaşımı aksattı

Yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin bazı yerlerde 40 metreye düştüğü İstanbul'da hava koşulları yaşamı olumsuz etkiliyor.

İstanbul'da sis sabah saatlerinden beri etkisini sürdürürken yer yer 40 metreye kadar düşen görüş mesafesi nedeniyle şehir içi ulaşımda aksamalar meydana geliyor. Öte yandan Atatürk Havalimanı'nda akşam saatlerinde düşen görüş mesafesi nedeniyle bazı uçaklar havada tur atarken, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda uçuş sayıları azaltıldı. Bazı uçak seferlerinde ise 20 dakikaya varan gecikmeler görülüyor. Meteorolojiden alınan bilgilere göre ise gece saatleri itibariyle İstanbul'da sis etkisini daha da arttıracak ve havalimanlarında görüş mesafesi daha da düşecek. Sabah saatlerinde ise dağılmaya başlayacak olan sis saat 10.00 itibariyle etkisini kaybedecek.

Akşam saatlerinde başlayan sis nedeniyle trafikte aksamalar yaşandı. Görüş mesafesinin azaldığı E-5 otoyolunun Sefaköy mevkiinde tarfik yoğunlaştı. İDO'nun tüm iç hat seferleri iptal edilince Marmaray istasyonlarında da yoğunluk oluştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *