» 
»
 

İstanbul'da terör örgütüne eş zamanlı operasyon: 17 kişi gözaltına alındı

İstanbul'da bölücü terör örgütünün şehir yapılanmasına karşı helikopter destekli yapılan operasyonda 17 kişi gözaltına alındı. 15 İlçeye düzenlenen eş zamanlı operasyona çok sayıda Çevik Kuvvet ekipleri ve sivil polis ekibi katıldı.

İstanbul'da 15 İlçeye önceden tespit edilen adreslere eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Çok sayıda Çevik Kuvvet ekibinin ve sivil ekibin katıldığı dev operasyona helikopter desteği de eklendi. Yapılan operasyonlarda belirlenen adreslerdeki 17 kişi gözaltına alındı. Bölücü terör örgütünün şehit yapılanmasına yönelik yapılan operasyonlarda HDP İl Örgütü binasında da aramalar yapıldı. Çevik Kuvvet, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, polis helikopter desteği ve bölücü terör örgütünün şehir yapılanmasına yönelik Özel Harekat polisinin desteği ile birlikte eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

İstanbul'un Esenyurt, Beyoğlu, Bağcılar, Bahçelievler, Avcılar, Başakşehir, Arnavutköy, Gaziosmanpaşa ve Esenler İlçelerinde önceden belirlenen adreslere giden emniyet üyeleri, ilk başta çevre bölgede Çevik Kuvvet ekipleriyle geniş güvenlik önlemleri alındı. Yapılan operasyonda polis helikopteri ile de havadan koordinasyon sağlandı. Terör örgütünün şehir yapılanmasına yönelik Özel Harekat polislerinin öncülüğü ile gidilen adreslerde toplam 17 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

15 İlçeye gerçekleştirilen operasyonda, yasa dışı gösterileri düzenleyen şahısların biraraya gelip toplantı düzenledikleri iddia edilen HDP İl Örgütü'nün İstanbul Beyoğlu'ndaki binasında düzenlenen aramalarda, fazla sayıda örgütsel dökümanlar, jammer cihazı ve bir telsiz ele geçirildi. İçlerinde kadınların da bulunduğu 17 şüpheli terör örgütüne üye olmak, yasa dışı toplantılar ve gösteriler düzenlemek iddialarından dolayı gözaltına alındılar. Şüpheli 17 kişi öncelikle İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildiler. Ardından Vatan Caddesi'nde bulunan İstanbul Emniyet Mdüürlüğü'ne sevk edildiler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *